У свету се данас обележава Међународни дан среће, прославом среће и благостања у свим облицима, уз поклањање пажње другима и себи, изражавањем захвалности и одвајањем времена за особе које се сматрају важним.
Међународни дан среће установила је Генерална скупштина УН нација 12. јула 2012. године, а има за циљ да препозна важност среће и благостања као универзалну тежњу човечанства.
Тог дана широм света се организују разни догађаји, активности и иницијативе у циљу промовисања среће, радости и позитивности. Циљ је да се међу појединцима, заједницама и владама подигне свест о важности среће у свакодневном животу.
Међународни дан среће обележава се и објављивањем извештаја УН о срећи у свету, који пружа податке о срец́и широм света и истражује факторе који доприносе благостању.
Према анкетама, формула за срећу комбинује активности на отвореном, контакт са природом и међуљудска комуникација.
У резолуцији Генералне скупштине УН усвојеној 2012. године наводи се да је потрага за срећом основни циљ човечанства.
„УН препознају срећу и благостање као универзалну тежњу и верују да срећу треба узети у обзир и као политички циљ. Међународни дан среће има за циљ да освести људе широм света о важности среће у њиховим животима“, наводи се у резолуцији.
УН су 2015. године покренуле 17 циљева одрживог развоја како би животе људи учиниле срећнијим.
Његови главни развојни циљеви су искорењивање сиромаштва, смањење неједнакости и заштита планете.
У једном од извештаја УН о срећи, становништво се позива да срећу подели са пријатељима и породицом, да се изрази захвалност, да се други учине срећним и испуњеним у животу, све то у циљу да то свакоме постане свакодневна навика.