Међуопштинска организација глувих и наглувих већ 68 година ради на задовољавању потреба глувих и наглувих особа и на пружању услуга у циљу остваривању њихових права и интереса.Организација ради на унапређењу свих видова заштите и подизања квалитета живота глувих и наглувих људи. На територији Ччињског округа има више од 900 људи са оштећеним слухом који се према потреби обраћају организацији за помоћ у различитим ситуацијама. Од поменутог броја 182 особe са оштећеним слухом су учлањене у Организацију. Основни проблем глувих је у остваривању комуникације са околином па у оквиру преводилачког сервиса свакодневно користе услуге превођења са знаковног на српски и са српког на знаковни језик у различитим ситуацијама ,у зависности од потреба,и на различитим местима ( СУД, МУП, Центар за социјални рад, РФЗО, ПИО, Здравствени центар и др.).
У циљу социјализације и едукације глувих у Међуопштинске организације глувих и наглувихсе организују разне радионице и активности. Од 2017.године постоји и рецитаторска секција. Врло брзо већ наредне 2018. године на Фестивалу културно-уметничког стваралаштва глувих Србије у области рецитала чланица удружења Снежана Станковић је освојила 2.место 2018. године на фестивалу у Пожаревцу и 2023. на фестивалу у Јагодини..
Рецитовање је облик говорења у којем речи облаче своје најсвечаније рухо.
Kроз рецитовање, рецитатор учи да изрази емоције, како своје тако и главног лика у песми, или преноси ситуацију која се дешава у песми и то све кроз игру.ту енергију умеју да преносе и чланови Међуопштинске организације глувих и наглувих. То их чини поносним и задовољним што су пред публиком поновили стихове без грешке и унели свој лични печат кроз гестикулацију и презентацију.
Први аплаузи доносе одушевљење, јер се рецитовању не сме прилазити олако и површно, само на тај начин развија се љубав према поезији, каже Снежана Станковић, чланица Међуопштинске организације глувих и наглувих.
-Волим да рецитујем, јер тада ме публика награди аплаузом и осећам да се тада више дружим са чујућим људима и да ме боље разумеју. Публика и чујући људи не могу да верују да ми иако смо глуви и или наглуви, да можемо исто као они да осетимо речи и да пренесемо публици јасно и експресивно, па понекада изазовемо и по коју сузу.
Снежана каже да у организацији постоје бројне секције, али да жели да их има много више, јер на тај начин ступају у контакт са чујућим људима, социјализују се и друже.
-Ја волим све секције и све радионице. Уколико наиђемо на неки проблем, или нам је нешто тешко да изразимо, људи смо, дође и до конфликта у смислу како нешто треба извести. Ту је наша секретарица органитзације Снежана Симоновић, која нам помогне и разреши конфликт, додаје Снежана Станковић.
Осим у рецитаторској секцији, учествује и у фолклору, а воли и да пева. При том помаже свим члановима организације, јер каже, то је начин да сачувају своју организацију. Тај другарски однос је заслужан што је организација бројна и што има велики број активности. Сарађују и са чујућим људима, јер је тако за све њих боље и на тај начин се боре да сачувају своју организацију, која им пружа много. Осећају се добро када су заједно и када заједно теже ка остваривању неког циља, зато и постижу резултате на такмичењима, каже ова врсна рецитаторка и рецитује своју омиљену песму.
У мом свету тишине
У мом свету тишине, немо птице певају
у мом свету тишине,немо ветрови дувају,
у мом свету тишине, људи неме приче причају
у мом свету тишине, водопад немо хучи
у мом свету тишине, деца безгласно за лоптом трче
у мом свету тишине, зунзари немо зује
у мом свету тишине, нема песма се чује.